stereo – underground

basy z pod ziemi

Wkładki i igły gramofonowe

Gramofon jest takim urządzeniem, które może nam zaproponować niesamowity dźwięk, taki którego nie da się podrobić w żaden iny sposób. Ale jednocześnie, żeby działał bez zarzutu i żebyśmy mogli się nim jak najdłużej cieszyć, musimy wiedzieć jak o niego dbać. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na wiele szczegółów, bo zajmowanie się nim, nie jest tak proste jak dbanie o odtwarzacz cd, który po prostu wystarczy przetrzeć ściereczką i uważać, żeby nie zanieczyścić miejsca, w którym odczytywana jest płyta. A jak powinna wyglądać troska o gramofon?

Zobaczmy jakie są możliwości

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że możemy wybrać gramofon, który będzie miał od góry specjalną pokrywkę. Dzięki temu będziemy mogli go zamykać, kiedy nie będziemy z niego korzystać, a to oznacza, że w ten sposób będziemy go chronić przez kurzem, który także miałby na niego zły wpływ. Mając gramofon musimy pamiętać o tym, że jego elementy są bardzo delikatne. Dlatego też, powinniśmy dopilnować, aby igły gramofonowe, które będziemy montować na odpowiednim miejscu, za każdym razem były odpowiednio ustawione. To ważne, bo jeśli będą dociśnięte zbyt mocno, to mogą rysować płytę po której będą się przesuwały, a wówczas taka płyta będzie do wyrzucenia. Możemy kupić adapter winylowy, który będzie niewielkich rozmiarów, taki który będzie ukryty w skrzynce stylizowanej na stare radio, albo możemy kupić wieżę, na której szczycie zamontowany będzie taki gramofon.

Co nas interesuje?

Jeżeli mamy zamiar bawić się muzyką i chcemy tworzyć nowe dźwięki, to może się okazać, że przyda nam się gramofon dj. Wówczas będziemy mieli sporo różnych możliwości, a więc będziemy mogli zdecydować, jak te dźwięki mają brzmieć. Co więcej, możemy wybrać gramofon bluetooth, dzięki czemu będziemy go mogli w sposób bezprzewodowy połączyć z głośnikami. To oznacza, że będziemy mogli zyskać jeszcze lepszy dźwięk, który poprzez zastosowanie wzmacniacza, będziemy mogli jeszcze dodatkowo wzmocnić. No i oczywiście warto zobaczyć, co konkretnie może nam zaproponować gramofon hifi. Może się okazać, że to rozwiązanie nie tylko nas zadowoli, ale okaże się również znacznie tańsze niż pierwotnie podejrzewaliśmy. Gramofony wracają do łask, a to oznacza, że warto się zainteresować dźwiękiem, który możemy z nich wydobyć. To oznacza, że może także my będziemy nimi urzeczeni, a co się z tym wiąże, może się okazać, że postanowimy zainwestować w taki sprzęt. Jeśli nie chcemy kupować samego gramofonu, to możemy go połączyć z nowoczesną wieżą, która będzie oferowała nam znacznie więcej możliwości.